Çanakkale'ye Gidiyoruz

Hareket Tarihi

Her Pazartesi

Süre

Günübirlik

İnceleme

342

Boş Koltuk

46

Tur Bilgileri

Lüks Araçlar
Ücretsiz İkramlar
Özel Tur Restorantları
Tüm Müze Girişleri
Tur Rehberi
Seyahat Sigortası

Tur Programı

Sabah

Çanakkale Yolculuk

ÇANAKKALE SAVAŞLARININ GEÇTİĞİ Gelibolu Yarımadası ŞEHİTLİK Ziyareti ( Güney Cephesi ) sabah 9.00 çanakkale feribot iskelesi toplanma 9.45 feribot ile Gelibolu Yarımadası'na geçiş. 10.00 Kilitbahir Kalesi /Namazgah Tabyaları ziyareti .rehberimiz burada osmanlı zamanından kalma tarihi eserler hakkında ayrıntılı bilgi veriyor.Anlatımdan sonra 15 dak.fotograf molasının ardından gezimize savaş alanından devam ediyoruz. 10.30 Havuzlar Şehitliğini yol güzergahında araç içinde rehber anlatımı. 10.45 Soganlıdere Hastane Şehitliği yol güzergahında araç içinde rehber anlatımı. 11.00 Şahindere Hastane Şehitliğine varıyoruz.rehberimiz eşliğinde alanı tanıyoruz ve savaş sırasında yaralanan askerlerimizin ne şekilde tedavi gördüklerini dinliyoruz.Anlatım sonrasında 10 dak. serbest zamanın ardından ŞEHİTLER ABİDESİ ne doğru yola çıkıyoruz. 11.30 Şehitler Abidesi'ne varmış oluyoruz.Oldukça geniş bir alan oldugundan dolayı rehber anlatımından sonra yaklaşık 1 saatlik bir serbest zaman ve fotograf molası veriyoruz. 12.30 Morto Koyu ve Fransız Mezarlığı nı yol guzergahında araç içinde rehber anlatımı yapılıyor. 12.40 Ertuğrul Koyu ve Tabyası- Yahya Çavuş Anıtı ve Şehitliğini rehber eşliğinde geziyoruz ve fotograflıyoruz.Hemen yanında bulunan İngilizlere ait Helles Anıtını ve yabancı devletlerin savunma taktiklerini rehberimizden dinliyoruz.Fotograf molasının ardından öğle yemeği molası vereceğimiz Alçıtepe Köyüne doğru yola çıkıyoruz.
Öğlen

Kuzey Cephesi -ANZAC Koyu-Arıburnu Yarları

13.00 - 14 .00 Öğle yemeği (çorba,tekirdag köfte,pilav,salata,ayran,su) ( Kuzey Cephesi ) 14.30 Öğle yemeğinin ardından yaklaşık 20 dak. sürecek olan otobüs yolculuğumuzun ardından KUZEY CEPHE BÖLGESİ ne ulaşıyoruz. 14.30 ANZAC Koyu-Arıburnu Yarları _Arıburnu Anzac Mezarlığını görerek rehberimizden 24 Nisan Anzac çıkartmasını dinliyoruz.Anlatım ve fotograf molasının ardından siper bölgesine dogru yol alıyoruz. 15.00 Mehmetçik'e Saygı Anıtı nda oluyoruz.Rehberimiz araç içinde savaş esnasında bizim askerimizin savaş anında gösterdiği soğuk kanlılığı bize net bir şekilde anlatıyor .Yol güzergahında Kanlı Sırt - Avustralya Anıtı ( Lone Pine ) bölgesini rehberimiz araç içinde anlatıyor . 15.15 Kırmızı Sırt - Lağamlar - Orjinal Anzak Siperleri ve Tünelleri bolgesinde 15 dakikalık bir mola verip yabancıların savaş taktiklerini dinliyoruz ve fotograflıyoruz.Hemen ardından GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK' ün ünlü alayına doğru yol alıyoruz. 15.30 57. Alay Şehitliği - Kesikdere Şehitliği - Bombasırtı nı rehberimizden dinliyoruz . Yaklaşık 20dak. fotograf molasını ardından.
Akşam

Bursa'ya Dönüş Yolculuğu

16.00 Cesaretttepe - Mehmet Çavuş Anıtında oluyoruz.Burada Osmanlının savaş savunma taktikleri hakkında bilgi alıyoruz ve 10 dak. bir foto molasının ardından ; 16.20 261 Rakımlı Tepe - Mehmetçik Kitabeleri - Conkbayırı ( Mustafa Kemal'in Saati'nin Parçalandığı Yer ve Gözetleme Yeri - Yeni Zelanda Anıtı )Kemalyeri ne varmış oluyoruz.Rehberimiz burada Mustafa Kemal ATATÜRK'ün savaş taktiklerini ve savaş mücadelesinin ardından kazanılan zafer hakkında açıklama yapıyor.burada verilen yaklaşık 30.dak bir foto molasından sonra ; 17.15 te tur bitimine dogru yol alıyoruz. 17.45 vapuru ile ÇANAKKALE merkeze 15 dak. süren feribot yolculugundan sonra varmış oluyoruz ve 18.00 turumuzu sonlandırıyoruz.

Tur Rezervasyonu

Tur Adı Yetişkin Ücreti Çocuk Ücreti Boş Koltuk Hareket Tarihi Süre
Çanakkale'ye Gidiyoruz 135 30 46 Every Monday Günübirlik

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

Fiyat Özeti

Ara Toplam 0
Genel Toplam 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is